„A kormánnyal szemben, egy-egy jogszabállyal kapcsolatban megfogalmazódó bírálatok csupán félelmek, s általában nem a törvény normaszövege okozza az ellenkezéseket, hanem az abból levont különböző hipotézisek. Legyen szó a Költségvetési Tanácsról, amely hatásköreit tekintve erősödik; vagy az Alkotmánybíróságról, amelynek hatásköre egy részterületen ugyan szűkült, de még így sem szűkebb az átlagos európai normáknál a magyar Alkotmánybíróság normakontrollja; vagy pedig a médiatörvényről, amelynek esetében az egyes rendelkezésekkel kapcsolatos kritika nem erősebb a szokásosnál, inkább félelmeket fogalmaznak meg a kabinettel szemben.”
Ezek Navracsics Tibor tegnapi szavai…
Hát igen! Megint ott tartunk, hogy „Mindenki hülye, csak mi vagyunk normálisak!”… (Erről a „Ki a hülye?”-dologról alább még esik némi szó…)
Navra, ez gyenge volt! Állítólag te ennél sokkal okosabb vagy – már megbocsáss, de ez a Szijjártó Petya szintje. Mondd már: szerinted olyan alakok ezek az európai politikusok, hogy „félelmek és hipotézisek” miatt tesznek meg egyáltalán nem szokásos lépéseket? A német külügyminiszter pl. olyan gyáva legény, hogy „félelmében” felhívja Martonyi Jánost és megpróbálja rávenni a médiatörvény átalakítására? Szerinted mennyire életszerű ez?
Azokban az országokban nagyon komoly elemző munka folyik a háttérben, mielőtt egy miniszter, vagy egy kancellári szóvivő megszólal. Ne próbáld elhitetni itthon, velünk, hogy legerősebb szövetségeseink nem fontolják meg szavaikat – mert egyrészt ezt itthon sem veszi be egyetlen értelmes ember sem, másrészt ezzel, hogy „lebeszarizod” őket, csak tovább rontod a viszonyt és a renométokat velük-előttük. Ennyit pedig nem ér a ti „forradalmatok” médiavédelme! Azért nem ér ennyit, mert ha ők „leveszik a kezüket” rólatok, akkor annak gazdasági hatásait mi érezzük meg, elmaradó beruházások, meg nem teremtett munkahelyek és „a térképről való lekerülésünk” formájában…
Navra, nem arra kaptatok felhatalmazást áprilisban, hogy kivezessétek az országot az EU-ból, hanem éppenséggel arra, hogy európai szintre emeljétek. Ehhez persze az kell, hogy ti európai színvonalúak legyetek – és ez úgy látszik nem megy és valószínűleg nem is akarjátok!
…És itt elválnak az ország érdekei a ti érdekeitektől. Nekünk az az érdekünk, hogy európai keretek között és európai szinten élhessünk – erre várunk ezer éve. Ezért hajlandóak vagyunk – sokan – európai színvonalon dolgozni, amihez nektek európai szintű szervezett kereteket kellene biztosítanotok. Erre kellene „törvényalkotó képességeiteket” fordítani, nem pedig arra, hogy a médiában nehezebben derülhessen ki a hozzá nem értésetek és a mögöttetek álló gazdasági holdudvar rátok is kényszerítő erővel ható mohósága. Olyan törvényeket kellene hoznotok, amelyek új, racionális, fenntartható struktúrába rendezik a magyar költségvetést, egészségügyi ellátást, amelyek fejlődésre inspirálják a hátrányos helyzetűeket, amelyek megteremtik a korszerű, tudásalapú társadalom lehetőségét… Navra, ezeket a törvényeket sehol sem látjuk! és nem érzékeljük az ezek megalkotását előkészítő nyílt, kompetens vitákat sem – márpedig ezeket nem lehet „suttyomban”, „kamarilla-stílusban”, vagy az immár tőletek megszokott „egyéni képviselői indítványok” formájában megcsinálni.
Megírtuk már itt, a Blogon, hogy demokratikus keretek között a hatalom legitimitását csak a kompetens kormányzás adja – a szavazófülkékben csak a legitimitás lehetőségét kaphatja meg egy kormány, de annak „betöltéséhez” tudás, képességek és a köz érdekében való konzekvens cselekvés kellenek és ezekből nálatok egy sincs meg, ahogy tapasztaljuk. Ezek híján pedig elveszik a legitimitás.
…Fentebb azt írtuk: elválnak az ország érdekei a ti érdekeitektől – de mik a ti érdekeitek? Miféle érdekek és kényszerek mozgatnak titeket?
Itt be kell lépnünk a „városi legendák” közegébe és legfeljebb a rólatok-veletek kapcsolatban szerzett tapasztalatok, „megfigyelések” logikus sorba rendezését használhatjuk eszközül. Az valószínű, hogy kormányzásotok egyik „kényszere” a mögöttetek álló és a Pártot az ellenzéki években eltartó gazdasági körök „kifizetése” lehet. Melyek ezek a körök? Az eltelt hónapok intézkedései alapján: magyar nagyvállalkozók, akiknek „kézpénzt ér” egy bezárkózó és protekcionista gazdaságpolitika. Akik előnyös helyzetet remélnek a maguk számára a „külföldi konkurenciát” hátrányosan érintő „intézkedéseitektől”…
Ez persze ostobaság a részükről, mert ha „harcoltok” a külföldi tulajdonosok ellen, akkor tulajdonképpen a külföldi befektetések ellen is harcoltok, amelyek nélkül ez az ország nem él meg. Ha csökkennek a beruházások – amelyek a hazai tőkehiány következtében alapvetően külföldről származhatnak – akkor csökken a hazai vásárlóerő is – tehát akkor hiába „üldöznétek ki” a Tescot, azzal nem menne jobban a CBA-nak. Navra, ez ilyen egyszerű! Hiába „hozzátok helyzetbe” Csányi Sanyi bácsi bankját a „külföldi pénztőke reprezentánsaival” szemben, mert az OTP „életéhez” is kellenek a külföldi források és lehetőségek – amelyek „beszűkülnek”, ha úgy tapasztalják, hogy itt „nyírják” őket… És ha csökken emiatt a magyar vállalkozások finanszírozása, akkor szűkül a gazdaság, csökkennek a „zemberek” megtakarítási lehetőségei – emiatt pedig rosszabbul megy majd Sanyibáéknak is! …És hiába támogatjátok a MOL-t, ha a nyersanyag-beszerzési forrásai jórészt külföldön vannak – és ha ők ott „berágnak rátok”, akkor szegény MOL megszívhatja…
…De hogyan beszél Navra főnöke, Orbán mindeközben?
"Rendkívül kellemetlen, ha egy ország demokratikusan megválasztott parlamentjének döntéseit más országok kormányai nem csupán kritizálják, de egyenesen tanácsokat adnak, hogyan változtassák meg. Ez vagy gyarmatosító törekvéseket jelez a külföldiek részéről, vagy nagy böszmeséget jelez a hazai oldalon."
Ezek a „gyarmatosító törekvések” – ki tudja, miért – a Bryan életében szereplő „Mit kaptunk a rómaiaktól?”-t juttatják az eszembe (figyelem: a felvétel NEM az Orbán-kormány ülésén készült – nézzétek csak meg a ruhákat!):
https://www.youtube.com/watch?v=ym3LiPig7NM
Hát igen: Viktor, biztos, hogy mi olyan rosszul járnánk, ha az EU „gyarmatosítana” minket?
Ami pedig a „hazaiak böszmeségét” illeti, erről is kellene beszélnünk. Mert érdekes hír jelent meg a napokban. Arra gondolok, amit a Heti Válaszban mondott a hozzád még a „Jobbkezednél” is közelebb álló személy: „A választások óta ez volt az első alkalom, hogy együtt utaztunk Viktorral. Fél évig én sem voltam vele sehol…” (http://hetivalasz.hu/kultura/cirokseprure-mindenhol-telik-34298/)
Igen: még ha a „fél évet” netán június közepétől számítjuk is, a „választások óta” ennél tágabb időt határoz meg, amibe már a bulgáriai utazás sem fér bele. Aligha valószínű, hogy „kiesett volna az emlékezetből” egy komplett családi nyaralás, amely – ha igaz – az elmúlt év tulajdonképpen egyetlen „fesztelen” időszaka volt a Családdal…
Igen Viktor, itt jönnek ismét a „városi legendák” – amelyekkel hitelesen, tényekre, netán bizonyítékokra támaszkodva le kellene számolnod! Mert ha nem, akkor elkezdünk aggódni…
Viktor, aggódunk érted – és aggódunk miattad is: aggasztónak érezzük a magunk számára azt, ha – netán, esetleg – egy „labilis állapotú” személy áll az ország élén, ráadásul ekkora hatalommal a kezében!
…Az, hogy a Heti Válaszban megjelent – és hogy éppen abban jelent meg – egy ilyen „vitákra és kétkedésre okot adó elszólás”, lehet annak a jele is, hogy a visszafogottabb jobboldali körök elkezdték keresni a „megoldást” egy „Orbán utáni” helyzetre. Lehetséges, hogy egyre többen látják úgy a jobboldalon és a mögötte álló mérvadó gazdasági közegben is, hogy „nem jók az esélyeik” egy Orbán vezette kormánnyal, mert amit kaphatnak tőle-általa, annál sokkal többet kockáztatnak, veszíthetnek, ha ennyire „kalandos” marad a magyar politika, ha ennyire „konvenciókerülő” és konfrontatív módon igyekszik Orbán és szűkebb stábja kormányozni. Sokan lehetnek a jobboldalon is, akik szívesebben élnének Európában, európai módon, minthogy „Kínát előzgessék”…
…Mit mondjak: meg is értem őket, mert valóban veszélyes dolog lenne egy olyan vonaton (tovább-)utaznunk, ahol a mozdonyt bolond masiniszta vezeti, a kalauz meg közben járja a kocsikat és ellopkodja az utasok pénzét!
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Utolsó kommentek